13:18 16 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

ترکها با سنگ و چوب به معترضان ارمنی در فرانسه حمله کردند.

به گزارش اسپوتنیک، ترکها با سنگ و چوب هنگام تجمع ارامنه در حمایت از قره باغ در فرانسه به آنها حمله کردند.

خاطرنشان می شود که ارامنه با برگزاری تظاهراتی خواستار به رسمیت شناختن استقلال قره باغ و حتی مسدود کردن بزرگراه بین ایالتی A7 شدند که در نتیجه ترافیک ایجاد شد. یک تن از معترض گفت: "پنج ترک با چوب، چکش و چاقو از یک موتر پیاده شده و به ما حمله کردند.  به گفته وی، یکی از کسانی که با چکش به سر معترض ضربه زد و آسیب شدید به وی رسانید، شحص آسیب دیده اکنون در بیمارستان بستری است".

گفته می شود که ارامنه توانستند یک ترک را دستگیر کنند، سپس پلیس در محل حاضر شد. در همان زمان تجمع ادامه داشت و معترضان فریاد می زنند "اردوغان یک تروریست است".

پیش ازاین اوایل ماه اکتبر، در فرانسه، ده ها نفر مسلح با میله های آهنی به یک ایستگاه پلیس در حومه پاریس حمله کردند.

مأموران پلیس موفق شدند به داخل شدن در ساختمان شدند، جایی که خود را پنهان کردند، و هیچ کس متضرر نشد.

یادآوری می کنیم، که درگیری ها در قره باغ در فیبروری 1988 آغاز شد، زمانی که منطقه خودمختار قره باغ کوهستانی از جدایی خود از اتحاد جماهیر شوروی آذربایجان خبر داد. در جریان درگیری مسلحانه در سالهای 1992-1994، آذربایجان کنترل خود را بر قره باغ و هفت منطقه مجاور از دست داد. از سال 1992 ، مذاکرات در مورد حل و فصل صلح آمیز منازعات در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، به سرپرستی سه رئیس مشترک - روسیه، ایالات متحده و فرانسه در جریان است. آذربایجان اصرار دارد، که تمامیت ارضی خود را حفظ کند، ارمنستان از منافع جمهوری ناشناخته محافظت می کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر