11:35 16 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

بر کمپیوترهای شرکت دواسازی هندی که آزمایش واکسین روسی ضد ویروس کرونا "اسپوتنیک – V" را انجام می‌دهد، تلاش برای انجام حمله سایبری صورت گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرنامه نشرشده توسط شرکت دواسازی هندی Dr Reddy's Laboratories آمده است: "به تاریخ ۲۲ اکتوبر سال ۲۰۲۰ ما با حادثه امنیت اطلاعاتی مواجه شدیم. این یک حمله با هدف باج‌گیری بود. ما بلافاصله از متخصصان بیرونی امنیت سایبری کمک خواستیم و وضعیت را اصلاح نموده و همچنان تحقیقات درمورد این حادثه را آغاز کردیم".

گفته می‌شود که تحقیقات نشان داده است که در نتیجه این حمله به اطلاعات شخصی که در سیستم‌های این شرکت نگهداری می‌شد، آسیب نرسیده است.

این تلاش برای حمله سایبری در حالی صورت می‌گیرد که حدود یک هفته قبل کنترولر عمومی ادویه‌جات در هند به شرکت مذکور جواز انجام دومین و سومین بخش تحقیقات بالینی واکسین روسی ضد کرونا "اسپوتنیک – V" را در هند، صادر کرد.

قابل ذکر است که وزارت صحت روسیه به تاریخ ۱۱ اگست نخستین واکسین در جهان بر ضد کرونا را تحت نام "اسپوتنیک V" ثبت کرد. این واکسین توسط مرکز ملی تحقیقاتی پاندمی و میکروبیولوژی گامالی و بنیاد روسی سرمایه‌گذاری‌های مستقیم ساخته شده است. بنیاد روسی سرمایه‌گذاری‌های مستقیم با شرکایش ۴ میلیارد روبل را برای تولید واکسین بر ضد ویروس کرونا در روسیه را سرمایه‌گذاری کرده است.

مرتبط:

آغاز پژوهش هند بر روی واکسین اسپوتنیک وی روسی 
اشتراک‌کننده تست واکسین ضد کرونای آکسفورد، در برازیل جان باخت
ترامپ زمان آماده شدن واکسین ضد کرونایی امریکایی را اعلام کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر