12:15 01 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شمار بیماران دچار شده به ویروس کرونا در ایالات متحده امریکا در روز جمعه از مرز ۹ میلیون نفر گذشت. 

به گزارش اسپوتنیک، میزان دچار شدگان به ویروس کرونا در ایالات متحده امریکا در جریان دو هفته گذشته با افزایش شدیدی مواجه بوده است.

 در ۲۴ساعت گذشته، ۱۰۰هزار بیمار دچار شده به ویروس کرونا درامریکا شناسایی شده اند و این از زمان آغاز همه گیری این ویروس درجهان بی پیشینه است. مقام های امریکایی ازمرگ نزدیک به ۷۰۰ تن در همین مدت خبر داده اند.

پیش از این آمار کمترین شمار روز دچار شده یک میلیون نفر به کرونا در امریکا در ماه‌های اگوست و جولای بود که تنها در جریان شانزده روز شمار دچار شدگان به کرونا یک میلیون نفر افزایش می‌یافت اما طی روزهای گذشته آمار جدیدی ثبت شده و طی چهارده روز گذشته یک میلیون نفر دیگر به شمار دچار شدگان به کرونا در امریکا افزوده شده است.

روز پنجشنبه نیز با دچار شدن بیش از ۹۱ هزار نفر، شمار دچار شدگان به کرونا در امریکا رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

همچنین میانگین دچار شدن روزانه به کرونا در امریکا در جریان هفته گذشته ۷۷ هزار نفر بوده است.

این در حالیست، که شمار قربانیان ویروس کرونا در امریکا به ۲۳۰ هزار نفر نزدیک می‌شود شمار دچار شدگان به کرونا که در شرایط وخیم قرار داشته و نیاز به بستری دارند نیز در ۲۱ ایالت از ۵۰ ایالت امریکا رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده است.

یادآوری می کنیم، که تا اکنون بیش از چهل و پنج میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا گرفتار شده اند، که امریکا در جهان رتبه نخست را دارد. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر