09:19 15 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ایالات متحده در تازه ترین سخنرانی خود در خصوص پیروزی آمریکا در دو جنگ جهانی صحبت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک گردهمایی انتخاباتی در ویسکانسین گفت که ایالات متحده در دو جنگ جهانی پیروز شده است. این سخنرانی رهبر آمریکا از صفحه توییتر او پخش می‌شد.

"ما به قهرمانان آمریکایی اتکا می کنیم که از اقیانوس ها عبور کردند، قاره را پیمودند ، حیات وحش را فتح کردند ، راه آهن ساختند، آسمان خراش های بلند بنا کردند  در دو جنگ جهانی پیروز شدند ، فاشیسم و ​​کمونیسم را شکست دادند و آمریکا را به بزرگترین کشور تاریخ جهان تبدیل کردند."

اولین بار نیست که رهبر آمریکا ادعا می کند که ایالات متحده فاشیسم را شکست داده است. به عنوان مثال، او در سخنرانی خود در ماه جولای به مناسبت روز استقلال، گفت كه قهرمانان آمریكایی "نازی ها را شکست دادند" و "کمونیستها را سرنگون کردند".

 ماه قبل از آن نیز ترامپ در یک مراسم فارغ التحصیلی در آکادمی نظامی ایالات متحده، اشاره کرد که گفته می شود فارغ التحصیلان این موسسه ایالات متحده را به پیروزی بر "نازی های شوم و فاشیست های امپریالیستی" رساند.

این در حالی است که در تاریخ 8 ماه می امسال ، پیام تبریک کاخ سفید به مناسبت 75مین بزرگداشت از پیروزی در جنگ جهانی دوم منتشر شد که در آن گفته می‌شد: "آمریکا و انگلیس نازی ها را شکست داده اند". این تلاش های ایالات متحده برای تحریف نتایج جنگ جهانی دوم و کوچک شمردن سهم اتحاد جماهیر شوروی خشم مسکو رابرانگیخت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر