12:29 01 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ترکیه آخرین آمار قربانیان زمین لرزه در این کشور را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد، که در پی وقوع زمین لرزه در این کشور 26 نفر جان خود را از دست داده و 885 نفر دیگر مصدوم شده اند.رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت: 15 نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

پیش از این مراد کوروم٬ وزیر محیط ‌زیست و شهرسازی ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، که عملیات یاری رسانی و نجات در 8 ساختمان از مجموع 17 ساختمانی که در منطقه بایراکلی ازمیر به طور کامل تخریب شده بود، پایان یافته و تلاش گروه‌های امدادی در دیگر ساختمان‌ها ادامه دارد.

به گفته وی، تلاش تیم‌های نجات برای بیرون آوردن انسان‌ها از زیر آوار در طول شب گذشته ادامه یافته و آواربرداری از طریق جرثقیل انجام می‌گیرد.

یادآوری می کنیم، که پس از ظهر جمعه، زمین لرزه ای به بزرگی 6.6 ریشتر در غرب ترکیه رخ داد، مرکز زمین لرزه در منطقه شهر سفری‌حصار ولایت ازمیر بود. این زمین لرزه در جزایر مجاور یونان نیز احساس شد؛ زلزله شناسان یونانی شدت آن را 6.9 تخمین زدند. گزارش شده است که حداقل 20 ساختمان در ازمیر فرو ریخته است. این زمین لرزه باعث ایجاد سونامی کوچکی شد و خیابان های ساحلی در سفری‌ حصار را آب گرفت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر