03:07 28 فبروری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 44
ما را در دنبال کنید

یک جنگجوی خارجی که بدست نظامیان قره‌باغ کوهستانی اسیر شده است، درمورد مبلغی که در بدل جنگ در قره‌باغ بدست می‌آورند، توضیحات داده است.

به گزارش اسپوتنیک، شوشان استیپانیان، سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان گفته است: "واحدات ارتش دفاعی قره‌باغ در جریان اقدامات جنگی یک جنگجوی دیگر سوری به اسارت گرفته شد. در جریان تحقیقات معلوم شد که وی یوسف الابت الحاجی، باشنده قریه زیادیه ولایت ادلب است، عروسی کرده و پنج فرزند دارد".

پیش از این ویدیویی از جریان تحقیق جنگجوی اسیر توسط مقامات ارمنستانی نشر شده بود.

این جنگجوی سوری گفته است که به وی وعده شده است تا در بدل جنگ در قفقاز جنوبی ماهانه دو هزار دالر پرداخت شود و همچنان در بدل هر دشمن کشته‌شده ۱۰۰ دالر پرداخته شود.

قابل ذکر است که به تاریخ ۲۷ سپتمبر درگیری مسلحانه بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره‌باغ کوهستانی شروع شد و دو طرف طی این مدت، یکدیگر را به آغاز درگیری متهم کرده‌اند و بر اثر این درگیری ده‌ها نفر از دو طرف کشته یا زخمی شده‌اند. دو طرف مدعی حملات طرف مقابل به غیرنظامیان هستند.

به تاریخ ۱۰ اکتوبر، وزرای خارجه دو کشور با میانجی‌گری وزیر خارجه روسیه در مسکو دیدار و گفتگو نمودند که پس از مذاکرات ۱۰ ساعته مبنی بر اعلام آتش‌بس تصمیم گرفتند.

جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۹۲ به دنبال تصرف منطقه قره‌باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و تلاش‌ها برای حل مناقشه قره‌باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

مرتبط:

آذربایجان از انهدام شش سیستم اس – ۳۰۰ ارمنستان در قره‌باغ خبر داد
ارتش قره‌باغ از انهدام نقاط شلیک در قلمرو آذربایجان خبر داد
چراغ سبز امریکا برای استقرار نیروهای حافظ صلح از کشورهایی اسکاندیناوی در قره‌باغ
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر