13:33 06 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ترامپ می‌گوید، متخصص ارشد بیماری های عفونی آمریکا در طول کار خود اشتباهات زیادی را مرتکب شده است و در صورت پیروزی مجدد وی امکان برکناری او را رد نمی‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از CNN، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در یک گردهمایی انتخاباتی در جمع هوادارانش گفت که در صورت پیروزی مجدد در انتخابات سوم نوامبر، وی احتمال برکناری آنتونی فائوچی، ویروس شناس ارشد آمریکایی - رئیس مرکز بیماری های عفونی ایالات متحده  را رد نمی‌کند.

 ترامپ گفت: «فائوچی و سایر همکارانش هنگام مشاوره در مورد نحوه مقابله با همه‌گیری ویروس كرونا «اشتباهات زیادی را مرتکب شدند».

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به فریاد جمعیتی که شعار  می‌دادند "فائوچی باید برکنار شود" گفت: «به کسی نگویید و به من کمی وقت بدهید.. بعد از انتخابات من از این توصیه شمار قدردانی خواهم کرد».

 رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: «او "دکتر فائوچی" گرچه زیاد اشتباه نموده اما در کل مرد خوبی است».

ترامپ با ابراز اطمینان از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری روز سوم نوامبر گفت: مبارزات انتخاباتی او «در بهترین شکل» بوده است. این در حالی است که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که او در بسیاری از ایالت‌های مهم از رقیب دمکرات خود جو بایدن عقب افتاده است.

شایان ذکر است که  پیش ازاین روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: ترامپ در یک نشست با ستاد انتخاباتی خود؛ دکتر

فائوچی  را به عنوان یک فاجعه دانست و گفت آمریکایی‌ها از شنیدن سخنان و اشتباهات او خسته شده‌اند .

رئیس‌جمهوری آمریکا بعداً گفت که این اظهارات از روی ترس نیست و فقط از روی عصبانیت است.

اظهارات دونالد ترامپ علیه دکتر فائوچی پس از آن بیان شد که این متخصص برجسته آمریکا گفت: پس از برگزاری میتینگی پرجمعیت، بدون استفاده از ماسک، و عدم رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، از مثبت بودن تست کرونای ترامپ تعجب نمی‌کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر