08:42 28 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سنای آمریکا در حال کار بر روی لایحه ای است که در آن فروش سیستم های تسلیحاتی پیشرفته را برسی می کند.

به گزارش اسپوتنیک، سنای آمریکا در حال کار بر روی لایحه ای است که در آن فروش سیستم های تسلیحاتی پیشرفته، به ویژه جنگنده های نسل پنجم F-35 Lightning II، که به دلیل تهدید توسط سیستم S-400 روسیه، به محدودیت های در خصوص فروش مواجه شده است، بررسی می کند.   

در میان دیگر لایحه های در دست بررسی توسط ایالات متحده، این نشریه به ابتکار الیوت انگل، عضو مجلس نمایندگان از حزب دموکرات اشاره کرده است که بر اساس آن کشورهای خاورمیانه که می خواهند F-35 Lightning II ویا سایر سلاح های پیشرفته مانند هواپیماهای بدون سرنشین را خریداری کنند ، باید واشنگتن را از اهداف و برنامه ها خود مطلع کنند.  

نشریه نظامی دیفنس می نویسد: "کشورهای که شامل ناتو نیستند، مانند فنلاند و سوئیس نیز در حال بررسی خرید F-35 هستند و آنها همچنین در صورت خرید سلاخ باید به قوانین جدید پایبند باشند.  

پیش از این، بلومبرگ به نقل از منابع گزارش داده بود كه وزارت خارجه آمریكا حمایت خود را از پیشنهاد فروش 50 فروند جنگنده F-35 به امارات به كنگره اعلام كرده است.

مارك اسپر، وزیر دفاع آمریكا در ماه سپتامبر، گفته بود كه كیفیت برتری نظامی اسرائیل در خاورمیانه كه توسط (QME) اداره می شود، پس از فروش احتمالی جنگنده های F-35 Lightning II به امارات ادامه خواهد داشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر