16:43 27 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

روسیه اعلام کرد که واکسن Sputnik V برای آرژانتین توسط شرکای شرکت سرمایه گذاری های مستقیم روسیه در هند ، چین و کوریا تولید می شود.

به گزارش اسپوتنیک، کریل دمیتریف، مدیر صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد که واکسن Sputnik V برای آرژانتین توسط شرکای این صندوق در هند، کوریا، چین و تعدادی دیگر از کشورهایی که در حال تولید واکسن روسی هستند تولید خواهد شد.

روز گذشته رسانه های آرژانتینی به نقل از آلبرتو فرناندز رئیس جمهور این کشور اعلام نمودند که آرژانتین از ماه دسامبر امسال تا جنوری سال آینده حدود 25 میلیون دوز واکسن کرونای « Sputnik V »  را به عنوان کمک دریافت خواهد کرد. به گفته منابع دولتی، 10 میلیون از 25 میلیون دوز به عنوان کمک به آرژانتین اهدا می شود.

رئیس صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه با رد "ادعای مربوط به اهدای واكسن" گفت این اطلاعات اصلا با واقعیت مطابقت ندارد.

 روسیه نخستین کشور جهان است که پیش از این واکسن علیه عفونت ویروس کرونا را ثبت کرد. وزارت بهداشت روسیه این واکسن که را که  Sputnik V " " نامگذاری شده  و توسط مرکزتحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالی با حمایت صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه تولید شده است، در تاریخ 11 آگست به ثبت رسانده بود. استفاده همگانی از این واکسن، در مسکو و برخی مناطق دیگر روسیه، در سطح محدود، دیگر آغاز شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر