13:29 02 دسمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC) تشخیص داده اند که بارداری در زنان خطر مرگ ناشی از ویروس کرونا را دو برابر می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از The Washington Post ، متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC)مشخص نمودند که بارداری زنان خطر مرگ ناشی از ویروس کرونا را دو برابر می کند.

معلوم شد که از بیش از 19 هزار زن باردار که مبتلا به کووید-19 ناشی از ویروس کرونا بودند  33 بیمار فوت کرده اند، میزان مرگ و میر در این گروه 0.2 درصد است. علاوه بر این، در میان زنان غیر باردار، این عامل به نصف بیشتر رسیده است. یافته ها براساس آماری بود که از 22 جنوری تا 3 اکتبر جمع آوری شد.

طبق پژوهش CDC، این امرممکن است به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی باشد که در دوران بارداری اتفاق می افتد. به عنوان مثال، افزایش ضربان قلب و مصرف اکسیژن، کاهش ظرفیت ریه و تغییر در سیستم ایمنی بدن.

پیش از این، دکتر لیوبوف یروفی یوا متخصص زنان و زایمان گفت، که بعد از ابتلا به ویروس کرونا، بارداری خطرناک است، زیرا از داروهایی برای درمان آن استفاده می شود که می تواند سلول های جنینی و سیستم تولید مثل را تحت تأثیر قرار دهد.

وی گفت، زنان باید سه ماه صبر کنند تا بهبودی کامل پیدا کنند. این متخصص همچنین استفاده از پیشگیری از بارداری هورمونی را در دوزهای کم در دوران نقاهت توصیه کرد.

مبتلایان به کووید-19 خفیف می توانند از همان لحظه ای که احساس بهبودی دارند مصرف داروها را شروع کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر