19:00 19 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

دالایی لاما در مورد حملات تروریستی اخیر اسلامگرایان در فرانسه و سایر کشورهای اروپایی توضیحات داده گفت که افراد افراطی و همه مسلمانان را به یک چشم نبیند.

به گزارش اسپوتنیک، دالایی لاما رهبر بوداییان تبت گفت: "اخیراً چندین حمله مسلحانه از سوی بنیادگرایان اسلامی در اروپا صورت گرفته است، اما ما نمی توانیم همه مسلمانان را مقصر این بدبختی بدانیم. این یک اشتباه خواهد بود."

به گفته وی  اگر یک مسلمان افراطی مرتکب جرمی شود، سرزنش همه پیروان اسلام در این امر اشتباه است.

رهبر معنوی توضیح داد: "به طور مثال، در میان پیروان آیین بودایی تبتی، کسانی هستند که درگیری ایجاد می کنند، اما اشتباه است اگر به این دلیل بگوییم که همه بوداییان چنین هستند."

در مجموع، به نظر وی، کشورهای اروپایی، پس از جنگ های جهانی، اتحادیه اروپا را ایجاد کردند، از "رویکردهای خوب" استفاده می کنند - آنها در حل مشکلات مختلف تجربیات خود را جمع می کنند و "به سمت پیشرفت حرکت می نمایند".

دالایی لاما افزود: "پس از ایجاد اتحادیه اروپا، هیچ درگیری نظامی بین اعضای آن صورت نگرفت. من دائماً می گویم كه اگر هر روز تعداد بیشتری از كشورها، به عنوان مثال ، كشورهای افریقا، امریكای لاتین و بسیاری دیگر از یك نمونه اروپای متحد پیروی كنند، خوب خواهد بود."

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر