15:10 27 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

انقره امیدوار است که دولت جدید امریکا "همکاری با گروه‌های تروریستی" را توقف داده و رویکردهای یک جانبه در سوریه، عراق، لیبیا و مدیترانه شرقی را کنار بگذارد.

به گزارش اسپوتنیک، فواد اوکتای، معاون رئيس جمهور ترکیه امروز (یکشنبه، ۸ نومبر) پس از آنکه جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری امریکا پیروزی اش را اعلام کرد، گفت: "ما تلاش کودتا را شاهد بودیم (در ماه جون سال ۲۰۱۶)، و فردی که این کار را انجام داد در امریکا است. هیچ چیز طبیعی‌تر از درخواست استرداد وی نیست و ما فشار خود را (در این راستا) افزایش خواهیم داد".

معاون رئيس جمهور ترکیه افزود: "ما امیدواریم که امریکا همکاری با گروه‌های تروریستی را متوقف کند و به کار با دولت‌ها ترجیح دهد. امریکا با گروه‌های تروریستی در سوریه یکجا اقدام می‌کند".

این مقام ترکی با اشاره به اینکه ترکیه و امریکا "دچار مشکلات منطقوی اند"، گفت: "این ارتباط می‌گیرد به سوریه، عراق، لیبیا، مدیترانه شرقی، وضعیت میان آذربایجان و ارمنستان، قبرس، روابط ترکیه – یونان. این همه به‌طور مستقیم با ما ارتباط دارد، و البته که رابطه دولت جدید بالای ما تاثیر خواهد داشت. ما بسیار به دقت این را نظارت می‌کنیم و انتظار داریم که آنها رویکردهای یک جانبه را کنار بگذارند".

مرتبط:

درخواست عضو کانگرس امریکا برای اخراج ترکیه از ناتو
اردوغان به امریکا: ترکیه یک کشور قبیله ای نیست
امریکا جنگنده‌های اف – ۳۵ وعده شده به ترکیه را به دشمنش می‌دهد
امریکا: قرار گرفتن ترکیه در معرض تحریم‌ها به دلیل اس-400، خطر «بسیار واقعی» است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر