13:31 06 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سازمان ملل متحد از روسیه به خاطر تلاش هایش برای پایان دادن به خصومت‌ها در قره باغ کوهستانی سپاسگزاری کرد.

به گزارش اسپوتنیک، استفان دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل امروز سه‌شنبه در یک جلسه توجیهی از روسیه بخاطر میانجیگری میان آذربایجان-ارمنستان و برقراری آتش بس در قره باغ کوهستانی تشکر کرد.


دوجاریک گفت: "دبیر کل سازمان از توافقی که میان ارمنستان و آذربایجان به میانجیگری روسیه صورت گرفت ابراز خرسندی کرد. از مقامات روسی سپاسگزاریم. خواست ما این است که به غیر نظامیان آسیبی نرسد."
وی افزود: "درگیر بحث نبودیم. دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اکنون با نمایندگان فدراسیون روسیه در تماس است تا درک کند که چگونه می توانیم از توافق حمایت کنیم."
سخنگوی سازمان ملل در ادامه گفته است که این سازمان همیشه خواهان نجات جان و توقف خصومت‌ها بوده است. وی توضیح داد: "امیدواریم که اکنون این امر محقق شود."
پیش از این معلوم شده بود، که رهبران روسیه، ارمنستان و آذربایجان بیانیه مشترکی درباره آتش بس در قره باغ اتخاذ کردند. طبق بیانیه ای که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ابراز کرد، آتش بس کامل در قره باغ کوهستانی از 10 نوامبر آغاز می شود، آذربایجان و ارمنستان در مواضع اشغالی خود متوقف می شوند و باید اسیران جنگی را تبادل کنند. همچنین نیروهای نگهبان صلح روسی در قره باغ جا به جا می شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر