10:26 25 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

روسیه نظامیان آمریکایی را به آموزش جنگجویان داعش در سوریه متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل میزینتسف، رئیس ستاد هماهنگی روسیه و سوریه برای بازگشت پناهندگان ، روز چهارشنبه گفت مربیان آمریکایی حدود 30 شبه نظامی داعش (گروه تروریستی ممنوع در روسیه) را از میان زندانیان اردوگاه الخول آموزش می دهند تا به صفوف گروه های مسلح غیرقانونی ملحق شوند.  

میزینتسف در مراسم  افتتاحیه کنفرانس بین المللی بازگشت پناهندگان داخلی به سوریه گفت: "از آگست تا سپتامبر سال جاری، گروهی متشکل از 30 نفر از میان زندانیان تروریست های "داعش " که در الخول زندانی بودند، برای آموزش از سوی نظامیان آمریکایی انتخاب شدند".

به گفته وی ، با راهنمایی مربیان آمریکایی ، این افراد دوره دو ماهه آموزش ویژه را گذراندند.

میزینتسف افزود: "برای کسانی که از چنین شرایطی بهره مند می شوند ، خوب است که حکمت ضرب المثل عربی را درک کنند:" هر که باد بکارد ، طوفان درو می‌کند".

میزینتسف  گفت: «صدها اردوگاه پناهجویان در سوریه وجود دارد که بزرگترین آنها در مناطقی است که تحت کنترل دولت نمی‌باشند. مشهورترین این اردوگاه ها رکبان و الخول است که ، روسیه با اشاره به اوضاع وخیم بشردوستانه در این مکانها و غارت پناهندگان عادی توسط اسلام گرایان تندرو ، بارها از ایالات متحده درخواست انحلال آن ها  را مطرح کرده است. ایالات متحده به این درخواست ها پاسخ نداده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر