12:53 01 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

اشتراک‌کنندگان کنفرانس بین‌المللی پناهجویان در دمشق خواستار توقف حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در سوریه، شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، حسن خلیل، والی ولایت حسکه در شمال شرق سوریه امروز (چهارشنبه، ۱۱ نومبر) در جریان سخنرانی در یک همایش گفت: "ما به شورای امنیت سازمان ملل متحد با درخواست آوردن فشار بر ائتلاف غربی و انقره، مراجعه می‌کنیم تا آنها نیروهای شان را از قلمرو سوریه که در آن به‌طور غیرقانونی حضور دارند، اخراج کنند".

به گفته وی، اشغال مناطق سرحدی در ولایت‌های حلب، رقه، حسکه و دیرالزور یکی از موانع اصلی سر راه بازگشت پناهجویان به کشور شان، می‌باشد.

وی گفت: "سوریه این نیروهای خارجی را دعوت نکرده است و به آنها نیاز ندارد". وی مخاطب به گروه‌های مسلح کُردی که با حمایت امریکا بخش بزرگ ولایت حسکه را کنترول می‌کنند گفت که آنها توهمات بیهوده‌ای در مورد واشنگتن ایجاد نکنند و با دمشق به توافق برسند "در غیر آن موضع آنها به عنوان خیانت به منافع ملی، پنداشته خواهد شد".

کنفرانس بین‌المللی پناهجویان و بیجاشدگان داخلی امروز (چهارشنبه، ۱۱ نومبر) در دمشق آغاز شد. در این کنفرانس هیئت‌های بین‌المللی منجمله روسیه، چین، ایران، لبنان، عمان و پاکستان و همچنان نمایندگان سازمان ملل متحد و ۱۲ سازمان غیردولتی، اشتراک می‌ورزند.

قرار است این همایش برنامه اقدامات عملی برای بازگشت بیش از ۶.۵ میلیون پناهجوی سوری به کشور شان، را ترتیب دهد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر