12:51 01 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

چندین مشاور دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا معتقدند که وی می‌تواند دست از به چالش کشیدن نتایج انتخابات بردارد، اما حتی پس از شمارش نهای همه‌ آرا شکست را قبول نمی‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه ان‌بی‌سی به نقل از منابع آگاه می‌گوید که، چندین مشاور دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا به این باور اند که وی می‌تواند دست از به چالش کشیدن نتایج انتخابات بردارد، اما حتی پس از شمارش نهای همه‌ آرا شکست را قبول نمی‌کند.

یکی از مشاوران ارشد ترامپ گفت: ما نمی توانیم به نتایج اعتماد کنیم اما من با آنها مخالفت نخواهم کرد.

مشاور دیگری گفت: او نتایج را می‌پذیرد و ما هرگز نخواهیم دانست كه آنها تا چه حد دقیق هستند.

به گفته این شبکه تلویزیونی، برخی از مشاوران ترامپ هنوز به پیروزی احتمالی وی اعتقاد دارند و همچنان از تلاش های او برای مبارزه حمایت می‌کنند، اما تعداد آنها به تدریج در حال کاهش است. برخی از دستیاران رئیس‌جمهور فعلی خاطرنشان می سازند ترامپ به تدریج درک می‌کند که نتایج انتخابات لغو نخواهد شد.

یکی از دستیاران ترامپ گفت: حتی رئیس‌جمهور ترامپ می‌فهمد که احتمال تغییر نتایج انتخابات عملاً صفر است.

به گفته این شبکه تلویزیونی، بسیاری از هواداران رئیس‌جمهور در تلاشند ترامپ را به ادامه پیشروی ترغیب کنند. یکی از مشاوران گفت: در اکثریت قریب به اتفاق موارد، رئیس‌جمهور می فهمد که برای حرکت به جلو به یک استراتژی نیاز دارد. ویژه طرفداران ترامپ از وی می‌خواهند برای تقویت نفوذ خود در حزب جمهوری‌خواه در دور دوم انتخابات مجلس سنای جورجیا شرکت کند.

طبق گزارش رسانه ها ، جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شده است.  وی پیروزی خود را اعلام کرده است. ترامپ رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه هنوز شکست خود را قبول  نکرده است و وکلای وی در دادگاه های ایالت های مختلف امریکا طرح دعوی کرده و خواستار تعلیق شمارش آرا و بررسی تخلفات ادعایی هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر