11:28 14 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه فنلاند از شرایط سخت برای ادامه کمک‌ها به افغانستان خبر داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، پکا هاویستو، وزیر خارجه فنلاند درباره نشست کشور‌های حامی مالی افغانستان برای تعیین ادامه و میزان کمک‌ها به دولت کابل گفت که شرایط سختی برای تداوم کمک‌ها اعمال خواهد شد.

وزیر خارجه فنلاند که کشورش بطور مشترک میزبان کنفرانس ژنو است افزود: شرایط سخت‌گیرانه‌ای در جریان بازبینی کمک‌ها به اجرا گذاشته خواهد شد تا به نگرانی‌های کشور‌ها و سازمان‌های کمک‌کننده در خصوص فساد در افغانستان پاسخ دهد.

هاویستو ادامه داد که یکی از تغییرات عمده دیگری که درباره کمک‌ها به افغانستان بوجود می‌آید این است که ارزیابی از کمک‌ها نه هر چهار سال بلکه هر سال بررسی خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد که کشور‌های کمک کننده نمی‌خواهند افغانستان دستاورد‌های 19 سال گذشته را از دست دهد.

کمک‌های تعهد شده جامعه جهانی به افغانستان تا 2 ماه دیگر به پایان می‌رسد و قرار است نشست ژنو با مشارکت وزرای خارجه حدود 70 کشور حامی مالی به رهبری آمریکا در تاریخ 23 و 23 نوامبر برگزار شود.

وزارت خارجه افغانستان 10 شرط عمده جامعه جهانی برای ادامه کمک‌ها به این کشور را اعلام کرده است که شامل: حفظ و تقویت دستاورد‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نزده سال گذشته، برقراری آتش‌بس فراگیر، تعهد دوامدار به دموکراسی، حاکمیت قانون و حقوق بشر، تعهد به مذاکرات صلح و تطبیق مفاد آن و مبارزه معنادار و عینی با فساد است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر