18:44 19 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور منتخب ایالات متحده امریکا، گفته است که علیه دولت ترامپ به دادگاه شکایت می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن نامزد انتخابات ریاست جمهوری که از سوی رسانه‌ها برنده اعلام شد، اظهار کرده است که علیه ترامپ و اداره وی به دادگاه شکایت می‌میکند.
بایدن در یک کنفرانس خبری به پاسخ سوالی که آیا واقعآ وی علیه دولت ترامپ که نتیجه انتخابات را نمی‌پذیرد شکایت می‌کند؟ وی تائید کرد و گفت: چنین کار را رد نخواهیم کرد."


رئیس جمهور منتخب امریکاعدم تمایل ترامپ برای پذیرش شکست در انتخابات را غیرمسئولانه خواند و گفت: پیام های فوق العاده مضر در مورد نحوه کار دموکراسی به کل جهان ارسال می شود. این غیرمسئولانه است."
پیش از این، نشریه پولیتیکو گزارش داده بود که امیلی مورفی، مدیر خدمات عمومی امریکا، از رعایت تشریفات رسمی و به رسمیت شناختن پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری خودداری می‌کند.
ران کلاین که جو بایدن قصد دارد وی را به‌عنوان رئیس ستاد کاخ سفید منصوب کند، پیشتر گفته بود که اداره خدمات عمومی امریکا باید انتقال قدرت را در هفته آینده تصویب کند.
انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا در تاریخ 3 نوامبر برگزار شد. رسانه‌های امریکایی پیروزی جو بایدن را اعلام کردند. و شماری از رهبران جهان نیز پیروزی بایدن را تبریک گفتند. همزمان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی امریکا در دادگاه از پیزوی خود دفاع کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر