12:44 06 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور روسیه از سازمان ملل متحد و سازمان جهانی صحت خواست تا از صلیب سرخ در قره باغ الگوبرداری کنند.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در جلسه حفظ ماموریت صلح بانان روسیه در قره باغ سخن‌رانی می‌کرد از سازمان ملل متحد، سازمان جهانی صحت و برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد خواست تا از کار کمیته بین المللی صلیب سرخ در قره باغ الگوبرداری کنند.

او افزود: "مهم‌ترین وظیفه، بسیج کمک های جهانی است، که زمینه چینن کاری به لطف صلح بانان ما ایجاد شده است. من میدانم که بسیاری از مردم و کشورها نگران اوضاع قره باغ اند، آنان با افرادی که در شرایط بسیار دشواری قرار گرفته اند همدلی می کنند. اما حالا شرایطی امن‌تری برای کارمندان سازمان‌های بشردوستانه فراهم شده و زمینه تلاش‌های مشترک در این راستا گسترده شده است.

به گفته رئیس جمهور روسیه نقش اصلی به کمیته بین المللی صلیب سرخ تعلق دارد، رئیس جمهور افزایش فعالیت در ایروان و باکو را همچنان تائید کرد.

رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: "من مهم می پندارم که نمایندگان سایر سازمان‌های جهانی، مانند كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل، سازمان جهانی صحت، برنامه جهانی غذا و سرویس اقدام علیه مین سازمان ملل نیز الگو برداری کنند".

یادآوری می‌کنیم که در تاریخ 10 نوامبر، ولادیمیر پوتین، الهام علی اف و نیکول پاشینیان رهبران روسیه، آذربایجان و ارمنستان بیانیه مشترکی در مورد قطع کامل جنگ در قره باغ کوهستانی امضا کردند.
بر اساس این بیانیه، ارمنستان و آذربایجان در مواضع اشغالی خود متوقف می شوند، سپس تعدادی از مناطق تحت کنترل باکو قرار می گیرند، طرفین تبادل اسیران را انجام می دهند، نیروهای صلحبان روسی در امتداد خط تماس و کریدور لاچین مستقر در ارتباط قره باغ با ارمنستان مستقر می شوند.

مرتبط:

تخصیص بودجه 5 میلیون دالری امریکا به آسیب دیدگان جنگ در قره باغ
پوتین راه های جلوگیری از جنگ در قره باغ را اعلام نمود
چرا پوتین نتوانست در ماه اکتوبر جنگ قره باغ را متوقف کند؟
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر