19:19 19 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کشورهای غربی ترکیه را از دسترسی به موتورها برای تجهیزات نظامی از آن میان برای هواپیماهای بدون سرنشین Bayraktar TB2 محروم کرده اند.

ناتو
© East News / Xinhua / Wu Wei
به گزارش اسپوتنیک، روسلان پوخوف، کارشناس روس در مقاله خود برای نشریه نظامی روسی "نیزاویسیمویه واینویه آبازرنیه" می نویسد، کشورهای غربی ترکیه را از دسترسی به موتورها برای تجهیزات نظامی از جمله برای هواپیماهای بدون سرنشین Bayraktar TB2 محروم کرده اند.

این پهپادها «قاتلان» سامانه های راکتی ضد هوایی "پانتسیر" ("Pantsir")، ساخت روسیه به شمار می آیند.

نویسنده خاطرنشان می کند: "در پیوند با بکار گیری از پهپاد Bayraktar TB2 در نبردهای قره باغ ، شرکت کانادایی Bombardier Recreational Products که مالک شرکت  اتریشی Rotax است، قطع صادرات این موتورها [Rotax 912] به ترکیه را برای نصب در هواپیماهای بدون سرنشین اعلام کرد".

این کارشناس همچنین اضافه کرد، که شرکت ترک Tusas Engine Industries (TEI) مدت طولانی است که در حال ساخت موتور است.  از جمله کار تولید موتور پیستونی PD-170 در حال انجام است. روسلان پوخوف گفت: " اگرچه این موتور هنوز در مرحله آزمایش است ، در نمونه اولیه پهپاد  سنگین دو موتوره ترکی UAV TAI Aksungur نصب شده است."

نویسنده  در پایان می نویسد: "حتی یک موتور هواپیمای ساخت ترکیه (از جمله موتور پیستونی ساده  PD-170) به تولید انبوه نرسیده است".

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر