09:58 09 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سناتور جمهوری خواه آمریکایی، به دونالد ترامپ ، رهبر فعلی ایالات متحده توصیه نموده که بهتر است واگذاری قدرت به جو بایدن را آغاز کند.

 

به گزارش اسپوتنیک، لیزا مورکوفسکی، سناتور جمهوری خواه از ایالت آلاسکای آمریکا ، به دولت دونالد ترامپ، رهبر فعلی ایالات متحده توصیه نموده است که شروع به واگذاری اختیارات ریاست جمهوری به جو بایدن کند.

مورکوفسکی، در بیانیه‌ای در توئیتر خود نوشت: "زمان آن فرا رسیده است که روند واگذاری کامل و رسمی قدرت آغاز شود."

وی معتقد است که ترامپ فرصتی برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات داشت، اما دادگاه ها تاکنون ادعاهای وی را غیرقابل دفاع عنوان نموده‌اند.

علاوه بر این، مورکوفسکی تلاش برای فشار بر قانونگذاران ایالت ها برای تغییر نتایج رای گیری را "بی سابقه و مغایر با روند دموکراتیک" دانست.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با شکت دو رقیب عمده این انتخابات، دونالد ترامپ جمهوری خواه و جو بایدن دموکرات در تاریخ 3 نوامبر برگزار شد. طبق پیش بینی های رسانه های آمریکایی ، جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز خواهد شد. نتایج رسمی انتخابات هنوز منتشر نشده است.

گفتنی است که نتایج نظرسنجی جدید نشریه پولیتیکو و شرکت مورنینگ کانسالت حاکی است که 46 درصد از رای دهندگان آمریکایی می گویند ترامپ باید به سرعت قدرت را به جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده واگذار کند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر