20:20 04 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

منابع خبری آمریکا از احتمال انتخاب «لیندا توماس گرینفیلد» به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل در دولت جدید ایالات متحده خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک، CBS News به نقل از منابع معتبر می‌نویسد: جو بایدن، که طبق گزارش رسانه ها، به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شده است، می خواهد لیندا توماس-گرینفیلد را برای پست نماینده دائمی این کشور در سازمان ملل معرفی کند.

لیندا توماس گرینفیلد از سال 2013 تا 2017 به عنوان دستیار وزیر‌ خارجه آمریکا در آفریقا در زمان اوباما خدمت می‌کرد. وی در جریان حوادث پر فراز و نشیب مانند شیوع عظیم ابولا در غرب آفریقا، اجرای سیاست آمریکا در قبال آفریقای جنوب صحرا را به عهده داشت.

این خبر اولین بار توسط آکسیوس منتشر شد و این نشریه انتصاب لیندا توماس گرینفیلد، یک زن سیاه پوست را که دارای یک پست عالی دیپلماتیک در دولت رئیس‌جمهور سابق، بود تعهد بایدن برای انتخاب یک کابینه از افراد متنوع دانست.

پیشتر بلومبرگ گزارش داد که جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، مشاور قدیمی خود "آنتونی بلینکن" را به عنوان وزیر خارجه دولت جدید آمریکا در نظر گرفته است.

هم‌چنین بنا به گفته دو تن از افرادی که صاحب اطلاع خوانده شده‌اند، "جک سالیوان"، یکی از نزدیک‌ترین مشاوران هیلاری کلینتون، به عنوان مشاور امنیت ملی بایدن در نظر گرفته شده است.

قبلاً گفته شد که که معرفی اعضای کابینه در روز سه شنبه انجام می شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر