18:52 22 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع آذربایجان از وارد شدن نیروهای دفاعی این کشور به منطقه کلبجر خبر داد.

اسپوتنیک، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در اعلامیه‌ای گفته است که ارتش این کشور به منطقه کلبجر که توسط نیروهای ارمنی تخلیه شده، وارد شدند.
نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان به منظور اطمینان یافتن از حرکت واحدها در آن مسیر، کار ساخت و ساز را در منطقه به پایان رسانده و در حال انجام مین‌زدایی و آماده سازی جاده‌های کوهستانی در مسیر حرکت نیروها هستند.


یادآور شده اند که به روز سه شنبه نیروهای ارمنستان منطقه کلبجر را تخلیه کرده اند.
گفته می‌شود که نیروهای ارمنی هنگام خروج از این منطقه تمام ساختمان ها و واحدهای نظامی را ازبین برده اند و طبق توافق نامه منطقه را ترک کرده اند.
این درحالیست که چند روز پیش نیروهای آذربایجان منطقه آغدام را نیز تصرف کردند.
در اعلامیه این وزارت آمده بود: "به اساس توافق سه جانبه‌ای که به امضای روسای جمهور روسیه، آذربایجان و ارمنستان رسید. ارتش آذربایجان (20 نومبر وارد شهر آغدام شدند."
در تاریخ ۱۰ نوامبر، ولادیمیر پوتین، الهام علی اف و نیکول پاشینیان رهبران روسیه، آذربایجان و ارمنستان بیانیه مشترکی در مورد قطع کامل جنگ در قره باغ کوهستانی امضا کردند.
بر اساس این بیانیه، ارمنستان و آذربایجان در مواضع اشغالی خود متوقف می شوند، سپس تعدادی از مناطق تحت کنترل باکو قرار می گیرند، طرفین تبادل اسیران را انجام می دهند، نیروهای صلحبان روسی در امتداد خط تماس و کریدور لاچین مستقر در ارتباط قره باغ با ارمنستان مستقر می شوند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر