00:32 23 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

کارشناسان آکادمی علوم روسیه احتمال انفجار ناگهانی خورشید را تخمین زدند.

به گزارش اسپوتنیک،آکادمی علوم روسیه احتمال انفجار ناگهانی خورشید را تخمین زد. آناتولی پتروکوویچ ، مدیر انستیتوت تحقیقات فضایی آکادمی علوم روسیه وقوع این اتفاق را بعید ندانست.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا خورشید می تواند ناگهان منفجر شود یا خیر، گفت: "بسیار بعید است، اما رفتار خورشید به عنوان یک راکتور هسته ای محاسبه و آزمایش می شود".

این دانشمند اضافه کرد که یک اثر فاجعه بار خارجی بر روی خورشید می تواند باعث انفجار یک ستاره نزدیک شود. با این حال ، به گفته وی " نزدیکترین ستاره به زمین که می تواند از لحاظ نظری منفجر شود، دهها سال نوری با ما فاصله دارد. پتروکوویچ اطمینان داد: "اینها غول های ستاره‌ای هستند و همه آنها در مرحله ای  به دور از انفجار قرار دارند."

در تاریخ 29 نوامبر ، یک انفجار در خورشید رخ داد ، که به قوی ترین شعله پراکنده در سه سال گذشته تبدیل شد. این انفجار در کنار خورشید رخ داد که از زمین قابل مشاهده نیست ، بنابراین این احتمال وجود دارد که قدرت انفجار بسیار بیشتر از آنچه از قرائت ردیاب های اشعه ایکس کیهانی به دست می آید ، باشد.

گفتنی است پیشتر دانشمندان اعلام کرده بودند که  تا حدود 5 میلیارد سال دیگر، خورشید شروع به از بین رفتن كرده و زمین را خاكستر خواهد كرد. اگرچه این اتفاق به این زودی ها روی نخواهد داد اما بشر برای فرار از این نابودی كیهانی باید از قبل طرح و برنامه خوبی را تدبیر كند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر