13:44 16 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

پیش نویس بودجه دفاعی ایالات متحده تحریم هایی را برای خرید سیستم های دفاع هوایی روسی S-400 توسط ترکیه پیشنهاد می کند.

به گزارش اسپوتنیک، در این بودجه با اشاره به اقدام ترکیه برای خرید و تست سامانه موشکی اس 400 از ترکیه، تحریمی را علیه این کشور پیش بینی کرده که در قالب قانون کاتسا (مبارزه با مخالفان امریکا از طریق تحریم) اعمال خواهد شد.


در لایحه آمده است: "در ظرف سی روز رئیس جمهور باید پنج یا بیشتر از آن مجازات را اعمال کند. تحریم‌ها بالای افراد یا شرکت‌های است که در خرید اس-400 دست دارند."
گفته شده است که یکی از موارد پیش بینی شده تحریم، واردات کالا از ترکیه خواهد بود که شامل مواد خام و طبیعی، مواد غذایی و مواد تولیدی می شود.
از اواسط ماه جولای، خرید سیستم‌های دفاع هوایی اس-400، باعث ایجاد بحران در روابط ترکیه و ایالات متحده امریکا شد. واشنگتن خواستار امتناع ترکیه از معامله با روسیه و در عوض خرید سیستم‌های پاتریوت امریکایی بود. امریکا تهدید کرد اگر ترکیه از خرید اس-400 صرفنظر نکند، امكان تعویق يا لغو فروش جدیدترین جنگنده های اف-35 به این کشور و یا اعمال تحریم براساس قانون «مبارزه با مخالفان امریکا از طریق تحریم» موسوم به «کاتسا» وجود خواهد داشت، اما با این حال ترکیه حاضر به عقب نشینی نشد و به مذاکرات خود در خصوص محموله بیشتر اس-400 ادامه داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر