11:23 24 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سخنان صدراعظم کانادا در حمایت از معترضان در هند خشم مقامات هندی را برانگیخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایندیپندنت، هند کمیساریای عالی کانادا را به دهلی نو احضار کرد تا وی را به خاطر سخنرانی جاستین ترودو، صدراعظم کانادا در حمایت از زراعت معترض مجازات کند.

صحبت درباره تظاهراتی است که در سراسر هند، از جمله در نزدیکی پایتخت، دهلی نو برگزار می شود. ده ها هزار نفر از دولت محلی برای اصلاحات انتقاد می کنند: هدف آنها خصوصی سازی بخش کشاورزی است. کشاورزان می ترسند که پس از این مقامات خریدهای دولتی محصولات کشاورزی را کاهش دهند.

ترودو در اظهار نظر خود از وضعیت ابراز نگرانی کرد و تأکید کرد که کانادا همیشه از معترضان صلح طلب محافظت خواهد کرد. در پاسخ، مقامات هند او را به خاطر افراط گرایی و تلاش برای دخالت در امور داخلی این کشور سرزنش کردند. علاوه بر این، وزارت امور خارجه این کشور صدراعظم کانادا را به این متهم کرد که سخنان وی "در برگزاری اعتراضات" در کنسولگری هند در کانادا نقش داشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه هند گفت: "ما انتظار داریم كه دولت كانادا ایمنی كامل پرسنل دیپلماتیک هند را تضمین كند و رهبران سیاسی این كشور از اظهارات كه فعالیت افراط گرایان را مشروعیت می بخشد خودداری كنند."

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر