جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مدیر برنامه جهانی غذا پیش بینی کرد که جهان در سال 2021، در معرض بدترین بحران انسانی خواهد قرار خواهد گرفت که در 75 سال اخیر نظیر نداشته است.

 به گزارش اسپوتنیک، دیوید بیسلی، مدیر برنامه جهانی غذا در سازمان ملل (WFP)، در نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به مبارزه با کووید-19 اختصاص داشت، اظهار داشت: در سال 2021، جهان در معرض مواجه شدن با بدترین بحران انسانی 75 سال اخیر است.

به گفته بیسلی، سال آینده "براساس آنچه در این مرحله می‌بینیم" به معنای واقعی کلمه فاجعه بار خواهد بود. وی خاطر نشان کرد که به دلیل درگیری‌های مسلحانه تعداد افراد در آستانه گرسنگی از 80 میلیون به 135 میلیون نفر افزایش یافته است. مدیر برنامه جهانی غذا افزود: اما به دلیل همه گیری، تعداد افراد در آستانه گرسنگی به 270 میلیون نفر رسیده است.

مدیر برنامه جهانی غذا تصریح کرد: ما 19 تریلیون دالر هزینه کردیم و ممکن است این مقدار پول را دیگر در سال 2021 به دست نیاوریم، زیرا با یک رکود اقتصادی روبرو هستیم و نیازها (در عین حال) دو برابر شده است. بیسلی همچنین تأکید کرد: اگر ما موفق به جمع آوری بودجه لازم شویم، جامعه جهانی از بحران انسانی عبور خواهد کرد.

وی بیان داشت: همانطور که به بسیاری از دوستان و رهبران در سرتاسر جهان گفته‌ام، سال آینده ما قادر به تأمین بودجه برای همه چیز نخواهیم بود. بنابراین باید مسائل بی ثبات سازی، گرسنگی و مهاجرت را در اولویت قرار دهیم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر