22:49 22 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده دلیل "مشکلات صحی" دیپلمات های آمریکایی در سفارت کوبا را مشخص کرد.

به گزارش اسپوتنیک، آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرده که قابل قبول ترین دلیل مشکلات بهداشتی برای دیپلمات های آمریکایی و خانواده های آنها در سفارت این کشور در هاوانا و سرکنسولگری در گوانگژو، قرار گرفتن در معرض فرکانس رادیویی بوده است.

این گزارش "بیماری" مرموزی را که دیپلمات های آمریکایی در کوبا در سال‌های 2016 و 2017 میلادی به آن مبتلا شدند، به احتمال زیاد ناشی از تابش پرتو هدایت‌شده مایکروویو دانسته است.

در این گزارش آمده است: "این کمیته موارد نامبرده را نگران کننده می‌داند و احساس می‌کند بسیاری نشانه‌ها، علائم و مشاهدات حاد و خاص که کارمندان دولت گزارش کرده‌اند، با آثار انرژی هدایت‌شده امواج رادیویی تپشی مطابقت دارند".

گفته می‌شود طی سه سال گذشته چندین مقام آمریکایی در خاک کشور های دیگر هدف حملات صوتی قرار گرفته‌اند.

در سال 2017 ، ده ها دیپلمات و مأمور اطلاعات امریکایی مستقر در سفارت آمریکا در هاوانای کوبا پس از شنیدن صداهای عجیب و غریب ناشی از تاریکی ، از دست دادن حافظه و سردرد شد.

کوبا تنها کشوری نیست که دیپلمات‌های آمریکایی ساکن در آن علائم نامعمول گزارش کرده‌اند.

در سال 2018، پس از اینکه کارمندان سفارت آمریکا در شهر گوآنژو در جنوب چین، علائم "خفیف و مبهم ولی نامعمول در حواس‌ شنوایی و فشار" گزارش کردند، دولت آمریکا چندین کارمندش را از چین خارج کرد.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر