19:13 31 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

شرکت اسپیس ایکس یک کپسول باری حامل 2900 کیلوگرم بار از جمله میلیاردها میکروب را به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایونینگ استاندارد، شرکت اسپیس ایکس روز گذشته یک کپسول باری را به ایستگاه فضایی بین المللی برد.

این کپسول دراگون همراه یک موشک فالکون 9 از مقر فضایی کندی به فضا پرتاب شد و طبق پیش بینی ها یک روز بعد به ایستگاه فضایی بین المللی می رسد و همراه کپسولی که ماه گذشته فضانوردان را حمل کرد، در آنجا می ماند.

قسمت اول این موشک که برای چهارمین بار به فضا ارسال شده بود، چند دقیقه پس از پرتاب روی پهپاد کشتی اسپیس ایکس در اقیانوس آرام فرود آمد.

این محموله 2900 کیلوگرمی شامل میلیاردها میکروب و نمونه هایی از سیارک برای آزمایش استخراج زیستی، یک دستگاه پزشکی جدید برای آزمایش خون سریع فضانوردان در فضا و یک اتاقک ساخته شده توسط شرکت خصوصی است تا آزمایش هایی به بزرگی یخچال را به خارج از ایستگاه فضایی بین المللی منتقل کند.

در کنار آنها 40 موش نیز برای انجام آزمایش هایی روی استخوان و چشم به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شده اند.

تمام این محموله ها هدیه های سال نو برای کیت روبینز، فضانورد مستقر در این آزمایشگاه فضایی به حساب می آید. او چندسال قبل نخستین عملیات توالی دی ان ای در فضا را انجام داد.

این کپسول حدود یک ماه در ایستگاه فضایی باقی می ماند و سپس همراه آزمایش های قدیمی به سمت زمین حرکت می کند تا در اقیانوس آتلانتیک فرود بیاید.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر