06:21 15 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 71
ما را در دنبال کنید

روسیه در رتبه بندی کشورها از نظر تعداد هواپیما ها در تجهیزات نیروی هوایی خود در رتبه دوم قرار گرفت.

 به گزارش اسپوتنیک، مجله انگلیسی Flight International نتایج یک نظرسنجی سالانه در مورد میزان نیروی های هوایی جهان را منتشر می کرد که براساس آن  آن روسیه در رتبه دوم این فهرست قرار گرفته است.

گفته می‌شود که این کشور با 4143 فروند هواپیمای جنگی در تجهیزات نیروی هوایی خود، هشت درصد از کل هواپیمایی نظامی جهان را در اختیار دارد. با این حال  1531 فروند هواپیما شامل فناوری نظامی روسیه است.

خاطر نشان می‌گردد که نیروی هوایی روسیه برای نخستین بار  دو بالگرد غیرنظامی Mi-38 تازه تولید شده را نیز دریافت کرده است.

براساس این رتبه بندی ، جنگنده روسی Su-27 از نظر تعداد هواپیماهای جنگی در سراسر جهان مقام دوم را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است که جایگاه دومین ارتش قدرت‌مند جهان نیز در اختیار روسیه است. این کشور که در زمان جنگ سرد به نام اتحاد جماهیر شوروی یاد می‌شد، از جمله رقیبان سرسخت ایالات متحده امریکا، به خصوص در عرصه‌ی نظامی تا اکنون بوده است. ارتش این کشور دارای  سه میلیون و 586 هزار و 128 تن پرسونل نظامی، چهار هزار و 143 هواپیمای نظامی، 1531 هواپیمای جنگی، 21 هزار و 932 تانک جنگی و 352 کشتی جنگی است.

  از نظر تعداد پارک هواپیماهای نظامی ، مقام اول با 13،232 هواپیما به ایالات متحده تعلق گرفت. چین با 3260 واحد هواپیمای نظامی سومین کشور برتر جهان دراین رتبه بندی شد.

هند چهارمین ارتش قدرت‌مند جهان را به خودش اختصاص داده است. این کشور که از جمله‌ی قدرت‌های بزرگ اقتصادی، سیاسی و نظامی در جنوب آسیا به شمار می‌‌رود، یکی قدرت‌مندترین ارتش‌ها را در جهان دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر