10:02 09 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 22
ما را در دنبال کنید

نظامیان امریکایی در خاورمیانه بخاطر حمله از طرف ایران به حال آماده‌باش کامل درآمده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پولیتیکو، نظامیان امریکایی در خاورمیانه از ترس حمله ایران به حال آماده‌باش کامل درآمده‌اند. پنتاگون با دقت زیاد "شاخص های نگران کننده آمادگی بالقوه برای حمله" از سوی گروهک های طرفدار ایران در عراق را زیر نظر دارد.

به نوشته روزنامه نامبرده، گروهک هایی که از ایران حمایت می کنند حملات راکتی خود در منطقه را از سر گرفتند.

شایان ذکر است که مطابق با اعلامیه منتشره در وبگاه فرماندهی مرکزی امریکا، ایالات متحده بمب‌افکن‌هایی را برای اعمال بازدارندگی علیه ایران به خاورمیانه ارسال کرده است.

در این اعلامیه آمده است: "در پی ترور فخری زاده دانشمند هسته ای ایران و بیم اسرائیل و حامی امریکایی اش از انتقام سخت ایران، دو بمب‌افکن امریکایی B-52H روز 10 دسامبر( پنج‌شنبه) از امریکا به سوی خاورمیانه راهی شدند. مقام‌های مطلع گزارش داده‌اند که این پیام مستقیم بازدارندگی به ایران است".

یک مقام ارشد نظامی در جمع کوچکی از خبرنگاران به شرط ناشناس ماندن با ارائه اطلاعاتی در خصوص ماموریت این دو بمب‌افکن گفت که دولت باور دارد که خطر حمله ایران به امریکا یا منافع متحدانش در منطقه کمی بیشتر از حالت عادی است و پنتاگون می‌خواهد اطمینان یابد که ایران پیش از هرگونه اقدامی مجددا بر روی کارش فکر می‌کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر