22:46 16 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه ترکیه سفیر ایران در انقره را درباره اظهاراتی که تهران نسبت به سخنان رئیس جمهور ترکیه مطرح کرده فراخواند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت خارجه ترکیه محمد فرازمند، سفیر ایران در انقره را فراخواند.

در این خبر آمد است؛ سفیر ایران در ترکیه به وزارت امور خارجه این کشور احضار و مراتب اعتراض انقره به ادعاهای بی ‌پایه و اساس ایران درباره، رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور ترکیه ابلاغ شد.

پیش از این محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات رئیس جمهور ترکیه، در توئیتی نوشت: به اردوغان نگفته بودند شعری که به غلط در باکو خواند مربوط به جدایی قهری مناطق شمالی ارس از سرزمین مادریشان ایران است! آیا او نفهمید که علیه استقلال جمهوری آذربایجان سخن گفته است؟ هیچکس نمی‌تواند درباره آذربایجان عزیز ما صحبت کند.

همچنین سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز جمعه، از احضار "دریا اورس" سفیر ترکیه در جمهوری اسلامی ایران به وزارت خارجه این کشور در واکنش به اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سفرش به باکو خبر داد.

شایان ذکر است که رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور ترکیه روز گذشته در حالی که برای شرکت در مراسم رژه نظامی نیروهای جمهوری آذربایجان به مناسبت پایان اشغال منطقه قره ‌باغ کوهستانی به باکو سفر کرده بود، ابیاتی از یک شعر درباره رود ارس در مرز ایران و جمهوری آذربایجان خواند که موجب واکنش شدید مقامات ایران شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر