12:44 13 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بیماران دچار شده به کووید-19 شدید دارای ژن های هستند که عفونت آن ها را بدتر می کند. 

به گزارش اسپوتنیک، مجله نیچر به نقل از برآیند پژوهش دانشمندان دانشگاه ادینبورگ نوشت، که بیماران دچار شده به کووید-19 شدید دارای ژن های هستند، که عفونت آن ها را بدتر می کند. 

دانشمندان با بررسی 2.2 هزار بیمار دچار شده به COVID-19 از بیش از 200 واحد مراقبت ویژه در انگلیس، تغییرات مشابه ژن های OAS1 ، OAS2 ، OAS3 و همچنین TYK2 ، DPP9 و IFNAR2 را پیدا کردند. با توجه به متن انتشار شده، تغییرات در پنج ژن با ایجاد یک دوره شدید COVID-19 همراه بود - به گفته نویسندگان این پژوهش آنها می توانند منجر به نقض شکل گیری ایمنی و توسعه سینه بغل شوند.

پروفسور کنت بیلی مشاور در درمانگاه رویال ادینبورگ، درباره علت جدید سیر شدید ویروس کرونا به روزنامه گاردین گفت: "اگر مداخله [دارویی] مناسب را برای آزمایشات بالینی بعدی انتخاب کنیم، خواهیم فهمید که این روش زودتر موثر قرار می گیرد و می تواند ده ها هزار نفر را نجات دهد".

پیش از این، پزشکان انگلیسی متوجه شده بودند که کمبود ویتامین D می تواند باعث ایجاد دوره شدیدتر COVID-19 شود. دکتر گرت دیویس گفت، افزون بر این، ویروس کرونا می تواند پروتئین ACE2 را تخلیه کرده و طوفان سیتوکین را تحریک کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر