07:55 14 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

روسیه قصد دارد با استفاده از موتور هسته‌ای نیوکلون، به جستجوی منابع غنی معدنی در کره ماه بپردازد

به گزارش اسپوتنیک، پورتال تدارکات عمومی امروز (12 دسامبر) در بیانیه‌ی اعلام کرده که از مجموعه فضایی Nuclon با موتور هسته ای می توان برای جستجوی مواد معدنی در ماه استفاده کرد.

 در این سند آمده است: "انواع تصویربرداری (از جمله رادار) در مناطق معین ماه باید در نظر گرفته شود، تا در حل سوالات مربوط به استخراج مواد معدنی ، از جمله منابع برودتی کره ماه اطمینان حاصل شود.

علاوه بر این، در نظر است که از این مجموعه برای نقشه برداری سطح ماه، تعیین مناطق دارای حفره های سطح زیرین و هدایت غیرطبیعی، ظرفیت حرارتی و تراکم لایه، انتخاب مکان های فرود مناسب و توزیع ایستگاه های ثابت استفاده صورت گیرد.

پیش ازاین آژانس فضایی فدرال روسیه "روس کاسموس" از پروژه ایجاد یک دستگاه جدید فضایی هسته‌ای برای پرواز به دیگر سیارات منظومه خورشیدی خبر داد.

در ماه جولای، دانشمندان روسیه موفق شدند یک سیستم جدید ناوبری "مسیریابی" را اختراع کنند که برای ماموریت آینده سفر به کره ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دیمیتری روگوزین، مدیر کل شرکت فدرال فضایی روسیه از فعالیت بر روی این پروژه خبر داد.

این پروژه "لونا-26"  نام گذاری شده است و کارشناسان آژانس فضایی روسیه در نظر دارند در مرحله اول سفینه فضایی بدون سرنشین به کره ماه ارسال کنند.

 پیش از این گزارش شده بود که فرود فضانوردان روسی روی سطح کره ماه زمین در سال 2030 برنامه ریزی شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر