جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک مقاله نویس آمریکایی با بررسی ویژگی های پیشرفته ترین تانک T-90 روسیه، آنرا "هیولا" نامید.

 به گزارش اسپوتنیک، مقاله نویس آمریکایی کالب لارسون در مقاله ای برای مجله National Interest تانک روسی T-90  را تمجید کرد.

نویسنده، این وسیله نقلیه جنگی را یکی از بهترین اختراعات نظامی در روسیه دانست.

لارسون گفت: " تانک T-90 و انواع مختلف آن بهترین ماشین جنگی هستند. این تانک بسیار مدرن، دارای بسیاری از سیستم های زرهی و تسلیحاتی است که به سادگی می‌توان آنها  را تغییر داد. این تانک هم اکنون به سراسر جهان صادر می‌شود.

به گفته وی ، این تانک دارای طرحی سنتی است که به جنگ جهانی دوم برمی گردد: بدنه و برجک با ارتفاع کم که باعث می شود وسیله نقلیه جنگی هدف دشواری برای دشمن باشد. خدمه T-90 می توانند حداکثراز  سه نفر تشکیل شده است.

 این روزنامه نگار خاطرنشان کرد که توسعه دهندگان تانک های خانواده T-90 بر فناوری های آزمایش شده با زمان تمرکز کرده که به تدریج در حال بهبود هستند.

T-90 یکی از گونه‌های تانک‌های پیشرفته ارتش روسیه است که تولید آن از سال 1993 آغاز شد. این تانک با پیشرفت T-72  ساخته شده .

تانک « T-90» مجهز به سیستم خودکار آتش «کالینا»، سیستم هدایت از دور ماشیندار دافع هوایی با گلوله های 12,7میلیمتری «کورد ام تی»است. این تانک با صفحه های محافظتی ضد آتش و مجموعه دفاعی «رلیکت» در مقابل آتشباری دشمن از خود دفاع می‌کند. راحتی کار خدمه تانک با نصب خنک‌کننده در داخل آن تأمین می شود.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر