18:56 20 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور روسیه امروز سه شنبه در پیامی پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به وی تبریک گفت.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس خبری کرملین اعلام کرد:"پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه، در پیامی، پیروزی جوزف بایدن در انتخابات ایالات متحده را به وی تبریک گفت.

 رئیس جمهور روسیه خاطر نشان كرد كه با در نظر گرفتن همکاری روسیه و آمریكا بر اساس اصول برابر و احترام متقابل، منافع مردم هر دو كشور و كل جامعه جهانی تأمین خواهد شد."

پوتین با آرزوی موفقیت برای بایدن ابراز اطمینان کرد  که روسیه و آمریکا می توانند علی رغم  تمام اختلاف نظرها ، بسیاری از مشکلات و چالش ها را حل و فصل نمایند.   

 اعضای مجمع گزینندگان (کالج) انتخاباتی ایالات متحده امریکا در رأی‌گیری روز 24 قوس (14 دسامبر) جو بایدن را بعنوان رئیس جمهوری جدید امریکا برگزیدند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار شد و سه روز بعد رسانه‌های آمریکا اعلام کردند که جو بایدن حد نصاب 270 رای کالج انتخاباتی را، که برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری لازم است، کسب کرده است.

دونالد ترامپ تاکنون از پذیرش شکست خودداری کرده و در چند ایالت روند چالش حقوقی نتایج انتخابات را دنبال کرده است. البته او وعده داده بود در صورت پیروزی بایدن در کالج انتخاباتی، آن را می‌پذیرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر