10:24 03 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

یک پایگاه خبری به نقل از چند مقام ارشد امریکایی نوشت که آنها نگران هستند رئیس‌جمهور این کشور برای تغییر نتیجه انتخابات، به سوءاستفاده از قدرت روی بیاورد.

به گزارش اسپوتنیک، مسوولان ارشد دولت امریکا به صورت فزاینده‌ای نگران هستند که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور از قدرت دولتی سوءاستفاده کند تا نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری را تغییر دهد.

پایگاه خبری آکسیوس به نقل از چند مقام ارشد امریکایی نوشت: «ترامپ زمان بسیار زیادی را با کسانی می‌گذارند که به نظریه‌پرداز توطئه و شکاک بودن مشهور هستند و به سوءاستفاده آشکار از قدرت، تشویق می‌کنند».

نگرانی مسوولان کاخ سفید شامل تمایل ترامپ به اتخاذ ایده «مایکل فلین» مشاور پیشین امنیت ملی خود برای اعمال حکومت نظامی، استقرار ارتش و تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری است.

یک مقام ارشد می‌گوید: «زمانی که ترامپ به بازنشر توییت‌های محتوی تهدیدها برای زندانی کردن سیاسیون و صحبت کردن با افراد دارای توهم توطئه می‌پردازد، غیرممکن است که درباره پایان این [ماجرا] نگران نشد».

آکسیوس به نقل از دیگر منابع نوشت که در جلسه روز جمعه ترامپ با مشاوران و دستیاران خود، از یک مقام وزارت امنیت داخلی درباره احتمال توقیف دستگاه‌های شمارش آراء سوال کرده و او نیز پاسخ داده که این وزارتخانه صلاحیت لازم برای این اقدام را ندارد.

پیش از این، شبکه الجزیره بامداد یکشنبه به نقل از شبکه «سی‌اِن‌اِن» گزارش داد: «ترامپ در جلسه‌ای با تعدادی از مشاوران و متحدان خود، مسئله اعلام حکومت نظامی برای تغییر نتیجه انتخابات را به بحث گذاشته است».

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر