21:27 20 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پس از کشف جهش ویروس کرونا در انگلیس، چندین کشور اروپایی تصمیم گرفته اند که ارتباط حمل و نقل با این کشور را متوقف کنند.


به گزارش اسپوتنیک، مقام های هالندی پذیرش پروازهای خود از انگلستان را تا اول جنوری متوقف می کنند. این ممنوعیت از امروز صبح اجرایی شد. دولت هالند این اقدام را تا زمان بررسی جدیدی از ویروس موقت می نامد.
بر اساس شبکه تلویزیونی محلی RTBF، بلجیم مرز با انگلیس را نیز بسته است، این محدودیت حداقل برای یک روز اعمال می شود.
ایتالیا نیز از کشورهای بنلوکس الگو گرفت و لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه این کشور مانند دیگر کشورها تصمیم گرفت.
خبرگزاری اتریشی Österreich با استناد به منبعی در وزارت بهداشت این کشور، از برنامه هایی برای ایجاد ممنوعیت فرود پروازها از انگلیس خبر داد.
یک اقدام مشابه ممکن است در افریقای جنوبی اعمال شود، جایی که جهش جدیدی به نام SARS-CoV-2 نیز اخیراً کشف شده است. بیلد به نقل از منابع در وزارت بهداشت آلمان می نویسد، آلمان می خواهد از وین الگو بگیرد.
فرانسه همچنین در حال بررسی ارتباط هوایی و ریلی با این کشور پادشاهی است. BFMTV گزارش داد، تصمیم نهایی تا پایان روز اتخاذ خواهد شد.
بر پایه گزارش SVT، دولت سویدن نیز در حال بررسی اقدامات مشابه است.
یادآوری می کنیم، که بوریس جانسون روز شنبه اعلام کرد، که مناطق شرق و جنوب شرق انگلیس از آن میان لندن از ساعات اولیه امروز وارد سطح چهار هشدار می‌شوند.
به گفته وزارت بهداشت انگلیس، سطح گسترش جدید ویروس کرونا ممکن است 70 درصد بیشتر از حد کرونایی عادی باشد و بسیار سریعتر در حال گسترش است. با این حال، تاکنون هیچ شواهدی از افزایش خطر از نظر مرگ و میر یا بستری شدن در درمانگاه های این کشور وجود ندارد.
شمار کل افراد آلوده به ویروس کرونا در انگلیس از دو میلیون نفر گذشته است و شمار قربانیان نزدیک به 68 هزار نفر رسیده است.
در کل بیش از 75 میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس آلوده شده اند که از این شمار نزدیک به 1.7 میلیون نفر جان باخته اند. بیشتر موارد عفونت در ایالات متحده، هند و برزیل ثبت شده است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر