11:12 25 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

به دنبال شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس عربستان سعودی مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را برای یک هفته بست.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از SPA،  مقام های وزارت داخله عربستان سعودی اعلام کرد، همه پروازهای خارجی بین المللی مسافران جز در موارد استثنایی به صورت موقت به مدت یک هفته به حالت تعلیق درآمده است.

 این محدودیت به مدت یک هفته دیگر نیز قابل تمدید است غیر از پروازهای خارجی که هم اینک در خاک عربستان هستند و به آن‌ها اجازه ترک کشور داده می‌شود.

بر اساس اعلام وزارت داخله عربستان، ورود به این کشور از طریق گذرگاه‌های خشکی و دریایی برای مدت یک هفته به طور موقت تعلیق شده است که این مدت هم قابل تمدید است.

وزارت داخله عربستان سعودی افزوده است: کلیه افرادی که طی سه ماه گذشته از کشورهای اروپایی یا کشورهایی که کرونا در آن شیوع یافته وارد خاک عربستان شدند، بایستی تست کرونا بدهند.

همچنین کسانی که طی حدود دو هفته اخیر از طریق پرواز و از کشورهای اروپایی وارد خاک عربستان شدند، بایستی به مدت دو هفته در خانه قرنطینه شوند.

پیش از این نیز، همزمان با افزایش نگرانی‌ها در پی شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا در جنوب انگلیس کشورهای هلند، بلژیک، فرانسه، ایتالیا، آلمان، ایران، کویت و ترکیه نیز پروازهای ورودی از انگلیس را ممنوع کرده بودند کرده بودند.

اعمال محدودیت‌های اضطراری اخیر توسط برخی کشورها در شرایطی صورت می‌گیرد که روز شنبه، مقامات بهداشتی انگلیس اعلام کردند که این کشور نوع جدیدی از (COVID-19را شناسایی کرده است که می‌تواند سریعتر از سایر گونه‌های ویروس کرونا گسترش یابد و در پی انتشار این اخبار بسیاری از کشورها از تعلیق پروازهای خود خبر دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر