20:51 16 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه پاکستان هرگونه فشار خارجی بر این کشور برای پیوستن به صفوف سازشگران با اسرائیل را رد کرد و گفت: ما هرگز آن کشور را به رسمیت نخواهیم شناخت.

به گزارش اسپوتنیک،، شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگاران در شهر «مولتان» بار دیگر هرگونه فشار خارجی بر این کشور برای پیوستن به صفوف سازشگران با اسرائیل را رد کرد و افزود: ما به طرف اماراتی اعلام کردیم که پاکستان خواهان حل پایدار مسئله فلسطین است و هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت.

وزارت خارجه پاکستان نیز در این باره اعلام کرد که موضعش درباره به رسمیت شناختن اسرائیل را برای امارات روشن کرده و گفته است تا زمانی‌ که به راه حل دائمی و ملموس درباره پرونده فلسطین دست یافته نشود، امکان برقراری رابطه وجود ندارد.

 وزیر خارجه پاکستان همچنین گفت: من به همتای اماراتی خود عمق احساسات و عواطف پاکستانی‌ها نسبت به مسئله فلسطین را اطلاع و توضیح دادم. پاکستان هیچ فشاری را در بحث موافقت با طرح سازش قبول ندارد و مواضع کاملا روشن و قاطعی در حمایت از مردم فلسطین و کشمیر دارد.

پیش از این شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان طی سفر دو روزه رسمی و برای رایزنی با مقامات امارات متحده عربی راهی این کشور شده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر