00:19 19 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

بررسی‌های آماری از امریکا نشان می‌دهد که شمار دچار شدگان به ویروس کرونا در این کشور طی بیست‌وچهار ساعت گذشته شاهد افزایش ۱۹۳ هزار نفری بوده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، در بحبوحه تمرکز دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا بر ادعای وقوع تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری و تلاش برای تغییر نتایج آن، شمار دچار شده و تلفات روزانه ویروس «کووید۱۹» در این کشور همچنان در حال افزایش است. 

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های امریکا به صورت مجموع ۱۹۳,۰۳۰ مورد جدید دچار شده به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز  ۲,۸۳۵ آمریکایی بر اثر دچار شده به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بدین ترتیب، شمار کل دچار شدگان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا به ۱۹,۱۱۱,۳۲۶ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۳۳۷,۰۶۶ تن افزایش یافت.

شبکه «سی‌ان‌ان» چند روز پیش گزارش داده بود رقم دویست‌وپنجاه هزار قربانی کرونا آنهم طی فقط ده ماه در ایالات متحده، از شمار مرگ ها سالانه در این کشور بر اثر موارد گوناگون (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) بیشتر است.

روز گذشته همچنین آنتونی فائوچی، رئیس مرکز بیماری‌های در آمریکا در مصاحبه‌ای گفت رسیدن به ایمنی جمعی در برابر بیماری همه‌گیر «کووید-۱۹» نیازمند این است که ۹۰ درصد از مردم واکسینه شوند.

یادآوری می کنیم، که نمودار دچار شدن و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که روز پنجشنبه شمار کسانی که در جهان به این بیماری دچار شدند از ۷۹ میلیون نفر گذشت. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر