جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور کنونی امریکا در پیامی بار دیگر از جمهوری‌خواهان به دلیل پشتیبانی نکردن شان از وی برای تغییر نتیجه انتخابات انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور کنونی امریکا در جدیدترین پیام تویتری اش به مقایسه دموکرات‌ها با جمهوری‌خواهان پرداخت و با تکرار ادعاهای انتخاباتی خود نوشت: اگر آنچه وی تقلب و دزدی انتخاباتی می‌خواند، برای یک نامزد دموکرات رخ داده بود، اعضای این حزب آن را اقدام جنگی در نظر گرفته و تا پای جان برای پس گرفتنش می‌جنگیدند.

ترامپ در این باره نوشت: اگر یک نامزد دموکرات ریاست‌جمهوری شاهد تقلب در انتخابات بود و انتخابات از او دزدیده می‌شد، آنهم با سطحی از شواهد از این اقدامات که قبلاً هرگز دیده نشده، سناتورهای دموکرات آن را اقدام جنگی در نظر می‌گرفتند و تا آخر می‌جنگیدند.

وی در ادامه انتقاد از رهبر جمهوری‌خواه سنا و سایر جمهوری‌خواهان افزود: اما میچ (مک‌کانل) و جمهوری‌خواهان کاری نمی‌کنند، تنها می‌خواهند از آن بگذرند. مبارزه‌ای در کار نیست!

او در توییتی دیگر هوادارانش را به تجمع در واشنگتن در روز تایید آرا در کنگره تشویق کرد و نوشت: وزارت «دادگستری» و اف‌بی‌آی درباره تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ هیچ کاری نکرده‌اند، بزرگترین کلاهبرداری در تاریخ ملت ما، علیرغم شواهد فراوان. آن‌ها باید شرمنده باشند. تاریخ به یاد خواهد آورد. هرگز تسلیم نشوید. همه را در ششم جنوری در (واشنگتن) دی‌سی خواهیم دید. 

یادآوری می کنیم، که اعضای مجمع گزینندگان چند هفته پیش با شرکت در جلسه‌ای در ایالت‌های مختلف، بر اساس نتیجه انتخاباتی که سوم نوامبر برگزار شد به دونالد ترامپ یا جو بایدن رأی دادند. در پایان این رأی‌گیری جو بایدن همان‌طور که برآورد شده بود با ۳۰۲ رأی الکترال به عنوان رئیس‌جمهور منتخب امریکا انتخاب شد. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر