14:14 16 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقامات بهداشت پاکستان شناسایی گونه جدید و جهش یافته کرونای انگلیسی در این کشور را تایید و اعلام کرد: چند شهروند بازگشتی از انگلیس به کرونای جدید مبتلا هستند.

به گزارش اسپوتنیک، منابع رسمی پاکستان، دولت ایالتی سِند در جنوب این کشور روز گذشته (29دسامبر)انتقال نوع انگلیسی کرونا به شهر کراچی مرکز این ایالت را تایید کرد.

12 تبعه پاکستانی بازگشتی از انگلستان در شهر کراچی شناسایی و براساس آزمایش‌ها، 6 نفر به کرونا مبتلا هستند که گونه جهش یافته کرونا در 3 نفر از آنان مشاهده شده است.

اداره بهداشت ایالت سِند پاکستان با انتقال افراد مبتلا به نوع انگلیسی کرونا به مراکز اختصاصی نگهداری، درصدد شناسایی و آزمایش تمام افرادی است که با 3 نفر از اتباع بازگشتی خود از انگلیس در ارتباط بودند.

دولت پاکستان در واکنش به تشدید شیوع کرونا در عربستان و همزمان اشاعه گونه‌های جدید این ویروس در انگلستان، تمامی پروازهای کشوری و شرکت‌های خصوصی خود به مقصد این کشورها را متوقف و ورود مسافران را نیز از شهرهای انگلیس ممنوع کرد.

از زمان شیوع کرونا در پاکستان (دسامبر سال 2019) تا کنون 9 هزار و 992 نفر از بیماران کرونایی جان سپردند. در مجموع 475 هزار و 494 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر