10:41 26 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

متخصصان نظامی روسیه پرونده جنایی مربوط به سقوط هلیکوپتر Mi-24 این کشور در تاریخ 9 نوامبر در مرز ارمنستان و آذربایجان را به ماده جدی تری طبقه بندی کردند.

گزارش اسپوتنیک، متخصصان ارتش روسیه، پس از بررسی های همه جانبه، پرونده جنایی مربوط به حادثه سقوط هلیکوپتر Mi-24 روسیه بر فراز ارمنستان - آذربایجان را به ماده جدی تر "قتل عمدی" طبقه بندی نمودند.

 ابتدا، یک  پرونده جنایی تحت ماده 351 قانون جزای فدراسیون روسیه "نقض قوانین پرواز یا آماده سازی برای آنها که منجر به مرگ در اثر سهل انگاری" شد، ترتیب داده شد. اما اکنون پس از تحقیقات لازم این  دوسیه تحت بخش دوم ماده 105 قانون جزا، "قتل عمدی دو یا چند نفر" بررسی می‌شود.

ماده اول مجازات تا هفت سال زندان و ماده دوم - حبس ابد را در نظر گرفته است.

منبع در خصوص اینکه تحقیقات چه مدت طول می کشد، از گفتن جزئیات خودداری کرد.  وی توضیح داد: "برخی مشکلات مربوط به این واقعیت که مظنونان در قلمرو کشور دیگری قرار دارند، موجود است".

 گفتنی است که هلیکوپتر Mi-24 روسیه در تاریخ نهم نوامبر گذشته بر فراز ارمنستان آذربایجان سرنگون شد. در پی این حادثه دو تن کشته و یک نفر دیگر زخمی شد.

پس ازاین حادثه وزارت خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این کشور «به اشتباه» هلیکوپتر روسیه را بر فراز ارمنستان ساقط کرده است.

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان افزود که هلیکوپتر روسی با فاصله بسیار نزدیک به مرزهای ارمنستان- جمهوری آذربایجان پرواز می‌کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر