02:37 04 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور کنونی امریکا می‌گوید، که تویتر رسانه آزاد و بی‌طرفی نیست و این که او در حال رایزنی با سایت‌های دیگر و حتی ایجاد پلتفرم رسانه‌ای خودش است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر به استناد از هیل، پس از آن که تویتر حساب کاربری شخصی دونالد ترامپ را بسته کرد؛ وی انتقاد خود از بابت این موضوع را با بکار گیری از حساب کاربری ریاست‌جمهوری امریکا مطرح کرد.

در یک رشته تویت انتقادی که البته بلافاصله از سوی تویتر حذف شد، وی بسته شدن حساب کاربری شخصی خود را محصول تبانی این پلتفرم اجتماعی و دموکرات‌هایی دانست که قصد ساکت کردن او و ۷۵ میلیون آمریکایی را دارند که به وی رای داده‌اند.

ترامپ در این باره نوشت: شاید تویتر یک شرکت خصوصی باشد اما بدون تکیه به لطف دولت یعنی همان ماده ۲۳۰ (قانون حراست از ارتباطات) برای مدت طولانی دوام نمی‌آورد.

ماده ۲۳۰، شبکه‌های اجتماعی را از هرگونه مسئولیت حقوقی در قبال مطالب منتشر شده از سوی کاربرانشان مصون می‌دارد حال آنکه به ادعای ترامپ، این مسئله به ابزاری برای سوء استفاده و خاموش کردن صدای حزب جمهوریخواه در جریان انتخابات ۲۰۲۰ منجر شد.

رئیس‌جمهور کنونی امریکا در ادامه ادعاهای خود با اشاره به اینکه تویتر رسانه آزادی نیست، افزود: پیش بینی می‌کردم که چنین اتفاقی بیفتد. در حال مذاکره با چندین سایت دیگر هستیم و به زودی خبر بزرگی را اعلام می‌کنیم.

اما شاید مهمترین بخش از پیام‌های ترامپ آن قسمتی است که در آن از تلاش برای ایجاد پلتفرم رسانه‌ای خودش خبر داد.

وی در این باره نوشت: همزمان امکان ایجاد پلتفرم خودمان در آینده نزدیک را هم بررسی می‌کنیم. ما ساکت نخواهیم شد.

یادآوری می کنیم، که هنگامی که ترامپ در جریان انتخابات ۲۰۲۰، از بابت پوشش رسانه‌ای «فاکس نیوز» شبکه خبری نزدیک به جمهوریخواهان، انتقاد کرد؛ گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه او به دنبال ایجاد رسانه‌ای است که منعکس کننده عقاید شخصی او باشد؛ آغاز شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر