11:05 25 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

هیات امنای دانشگاه لیهای "Lehigh University" در پنسیلوانیای امریکا بعد از شورش روز چهارشنبه به کنگره دیپلوم افتخاری که سه دهه قبل به دونالد ترامپ، اعطا کرده بود را باطل کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل اینستا، دانشگاه لیهای دیپلوم افتخاری به دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا را در سال 1988 اعطا کرد. در سال 2018 اساتید این دانشگاه با رای بالایی خواستار آن شدند که دانشگاه این مدرک افتخاری را باطل کند چرا که برخی اظهارات ترامپ نژادپرستانه، دارای تبعیض جنسی و اسلام هراسانه بوده که آنها را نماینده ارزشهای آمریکا نداستند.

بیش از 80 درصد از اساتید دانشگاه شرکت کننده در رای گیری به این درخواست که با رای 296 به 50 تصویب شد رای مثبت دادند اما این درخواست رد شد.

هیات امنای این دانشگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد تصمیم برای ابطال این مدرک افتخاری ابتدا از سوی کمیته اجرایی اتخاذ شده و بعدا از سوی کل هیات امنا تایید شد اما جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرد.

جان سایمون، رئیس دانشگاه گفت، اقدامات اوباشی که جلسه تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات را مختل کردند "یک حمله خشونت آمیز به بنیان‌های دموکراسی ما" بود. سایمون در این بیانیه اشاره به نام ترامپ نکرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر