جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دموکرات ها در کنگره آمریکا اعلام نموده اند که برای استیضاح دونالد ترامپ؛ آرای کافی در اختیار دارند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Politico حداقل 218 نماینده کنگره ایالات متحده آمریکا  از طرح استیضاح دونالد ترامپ حمایت خود را اعلام نموده اند.

بر اساس گزارش این نشریه، این تعداد آرا برای تصویب سند جهت رای گیری در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا کافی است.

 پس از یورش گروهی از هواداران رئیس جمهوری ایالات متحده به ساختمان کنگره  طرح استیضاح ترامپ از سوی دموکراته ها ارائه شد. در جریان حوادث روز چهارشنبه گذشته در واشنگتن پنج نفر کشته شدند.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نماینگران آمریکا ، به صراحت اعلام کرده که در صورت امتناع ترامپ از کناره گیری ، مجلس نمایندگان به این لایحه رأی خواهد داد و مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، برای برکناری وی وی تحت اصلاحیه 25 قانون، هیچاقدامی انجام نخواهد داد.

نانسی پلوسی می‌‎گوید ترامپ، "تهدید آنی" برای دموکراسی آمریکا و قانون اساسی است.

پیش از این اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را به دلیل «تحریک به شورش» ارائه کردند.

 در این سند آمده است که رئیس جمهور کشور شایسته برکناری است و نباید در آینده منصب خود را بدست آورد ، زیرا وی مرتکب جرم "تحریک به خشونت" علیه مقامات ایالات متحده شد.

طرح استیضاح دونالد ترامپ در حالی به مجلس نمایندگان ارائه شده که تنها 9 روز به پایان دوره ریاست جمهوری او باقی مانده است. جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده قرار است ساعت 12 ظهر روز 20 جنوری با ادای سوگند ریاست جمهوری جانشین دونالد ترامپ شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر