جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

یک گروه حقوقی بتسلم گفته است که حکومت اسرائیل آپارتاید است که برتری یهودیان را در تمام سرزمین‌های تحت کنترلش تحمیل می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، بتسلم سازمانیکه نقض‌های حقوق بشری را ثبت می‌کند، اعلام کرد: یک اصل سازمانی که اساس طیف گسترده‌ای از سیاست‌های اسرائیل است، پیشرفت و تداوم برتری یک گروه یهودیان بر دیگران (فلسطینی‌ها) است.


در مقاله‌ای که سوی این سازمان به نشر رسید آمده است که اسرائیل به اندازه‌ای بالای فلسطینان ظلم کرده که می‌تواند حکومت را آپارتاید اعلام کرد.
با این حال، گزارش بتسلم فراتر رفته و تاکید می‌کند که اسرائیل یک سیستم روی کل اراضی که شهروندان یهودی حقوق کامل دارند، ایجاد کرده است. در همین حال، بتسلم استدلال می‌کند که فلسطینیان به چهار لایه با سطوح مختلف حقوقی بسته به جایی که زندگی می‌کنند، تقسیم می‌شوند اما همواره پایین‌تر از مردم یهودی هستند.
اما در همین حال، سخنگوی سفارت اسرائیل در بریتانیا این گزارش را رد کرده و این ادعاها را بی‌بیناد خواند. او ادعا کرد: «اسرائیل این ادعاهای نادرستی که در این به اصطلاح گزارش آمده، رد می‌کند چون بر پایه واقعیت نیست و یک دیدگاه ایدئولوژیکی تحریف‌شده دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر