07:27 27 فبروری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

کوریای شمالی در یک مراسم رژه نظامی از یک راکت بالستیک با قابلیت شلیک از زیردریایی رونمایی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، کوریای شمالی در یک رژه نظامی جمعه از یک راکت بالیستیک با قابلیت شلیک از زیردریایی رونمایی کرد. 

خبرگزاری رسمی کوریای شمالی گفت: «قدرتمندترین سلاح هسته‌ای دنیا راکت‌های بالستیک با قابلیت شلیک از زیردریایی یکی پس از دیگری وارد میدان شده و قدرت نیروهای مسلح را به نمایش می‌گذارند».

این رژه نظامی همزمان با برگزاری مراسم کنگره خلق حزب کارگران برگزار شد. این مراسم هر ۵ سال یکبار برگزار می‌شود.

رونمایی از این راکت بالستیک در شرایطی صورت گرفته که «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا کمتر از یک هفته دیگر وارد کاخ سفید می‌شود. او وعده داده مواضعی سرسخت‌تر از «دونالد ترامپ علیه کوریای شمالی اتخاذ خواهد کرد. 

بایدن در مناظرات انتخاباتی از دونالد ترامپ به این دلیل که از کیم جونگ اون، رئیس کوریای شمالی به عنوان «دوست خوب» نام برده بود انتقاد کرد.

ترامپ در طول دوره ریاست جمهوری خود، سه بار با کیم دیدار کرد اما هیچ کدام از این دیدارها به نتیجه نرسیدند.

امریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کوریای شمالی وضع کرده‌اند. 

یادآوری می کنیم، که کوریای شمالی علی‌رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است. 

کوریای شمالی می‌گوید: تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ‌یانگ پایان ندهد از برنامه راکتی و هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر