02:22 05 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

نیروهای امریکایی 20 لاری حامل غلات سوریه را به دزدی و برای مصارف نیروهای خود در عراق وارد این کشور کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سانا، نیروهای امریکایی امروز (یکشنبه) ۲۰ لاری حامل غلات کشاورزان سوریه را از طریق گذرگاه «الولید» وارد عراق کردند.

بر پایه داده های سانا، نیروهای امریکایی‌ها همچنان به سرقت محصولان کشاورزان سوریه در ولایت حاصل خیز الحسکه ادامه می‌دهند و امروز نیز ۲۰ لاری حامل غلات از سیلوها و انبارهایی که شبه‌نظامیان کُرد در کنترل خود دارند، برداشت کرده و به سمت عراق و برای مصارف نیروهای خود منتقل کرده‌اند.

این کاروان با همراهی نفربرهای زرهی ارتش امریکا و زیر نظارت شدید بالگردهای امریکایی تا مرز عراق پیش رفت.

دوشنبه هفته گذشته نیز یک کاروان امریکایی متشکل از ۳۳ لاری تحت تدابیر شدید امنیتی از سوریه وارد عراق شد. این کاروان که محموله آن مشخص نبود از میدان هوایی «خراب الجیر» در ولایت الحسکه به راه افتاد و با عبور از گذرگاه «الولید» وارد شمال عراق شد.

یک روز پیش از آن نیز خبرگزاری سانا گزارش داد، که یک کاروان متشکل از ۵۰ لاری بار گندم و جو از سیلوهای «الطویبه» در ولایت الحسکه و انبار شرکت «نما» به سرقت برده و وارد عراق کرده است.

یکی از اصلی‌ترین دلایل اعتراض اهالی ولایت دیرالزور و الحسکه به حضور نیروهای امریکایی، دزدی نفت و محصولات کشاورزی این مناطق است. ائتلاف امریکایی عمده سیلوهای گندم و میادین نفتی شمال شرق سوریه را با همکاری شبه‌نظامیان کُرد در اختیار خود گرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر